پالت چوبی

راه های جلوگیری از کپک پالت چوبی‬‎

در ماه های گرم تابستان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پالت چوبی باید توجه بیشتری به پالت داشته باشند زیرا عواملی مانند گرما و رطوبت محیط مساعدی برای قارچ ها شکل می‎دهد به خصوص شرکت های غذایی و دارویی باید به شکل خاصی در رابطه با قارچ ها هوشیار یاشند.

با انجام چند اقدام ساده می توان جلوی کپک زدگی پالت های چوبی را گرفت. مانند استفاده کردن از چوب های مناسب، خشک نگه داشتن پالت چوبی و حفظ حرکت هوا در فضای ذخیره سازی و چرخاندن پالت چوبی.

نقش کارخانه تولید پالت چوبی در جلوگیری از کپک‎زدن

باید به این نکته توجه داشت که رشد کپک ها در شرایط مطلوب اتفاق می افتد. مشتریانی که نگران کپک زدگی در خرید پالت چوبی هستند باید مطمئن بشوند که تولید کنندگان پالت ها در زمان تولید، پالت چوبی در کوره خشک به جای چوب جنگلی سبز از چوب کاج جنوبی زرد استفاده کرده باشند. زیرا چوب های جنگلی سبز به دلیل داشتن رطوبت بالا بیشتر دچار کپک زدگی می شوند. هنگامی که چوب قطع می شود باید آن را در جایی که هوا در آن جریان دارد نگهداری کرد. همچنین در زمان حمل و نقل باید روی چوب ها را با وسیله ای مانند برزنت پوشاند. برزنت یک ماده است که از نفوذ بارش و رطوبت در چوب جلوگیری می کند.

هنگامی که پالت چوبی تولید می شود امکان رشد کپک در آن وجود دارد، فروشندگان و مصرف کنندگانی که مقدار زیادی پالت چوبی دارند، باید تمام پالت های چوبی را به طور دائم بچرخانند، هنگام جا به جایی حفظ جریان هوا برای جلوگیری از کپک زدگی بسیار مهم است.

اقدامات مصرف کننده پالت چوبی برای جلوگیری از کپک زدن

در صورت خرید پالت چوبی اگر پالت ها کپک زده باشند شما می توانید آن ها را مرجوع کنید ولی اگر بعد از مدتی دچار کپک زدگی بشود شما نمی توانید دیگر آن ها را رد کنید، به همین منظور برای جلوگیری از پرداخت دوباره هزینه، شما باید توجه بسیاری کنید و پالت ها را در داخل نگهداری کنید و از عناصر نام برده شده دور کنید وهمه ی پالت ها را بچرخانید و همچنین جریان هوا را در کانتینر های حمل و نقل و انبار حفظ کنید.

کپک ها یک مشکل بزرگ برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان پالت ها چوبی مخصوصا در فصل های گرم سال می باشند به همین منظور بهتر است برای جلوگیری از یروز این مشکل موارد گفته شده را رعایت کنید.