جک-پالت

پالت جک چیست؟

پالت جک چیست؟

پالت جک یکی از ماشین هایی است که برای پالت چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از کارهایی که همه مصرف کنندگان دارند، این است که پالت چوبی خود را جابجا کنند و مثلا از یک سر کارخانه، به آن سر دیگر منتقل کنند.
این کار اگر بخواهد توسط افراد انجام شود، مانند هر کار دستی دیگری، انرژی و توان زیادی از کارگران می‌گیرد و بازدهی کار را پایین می‌آورد.

به دلیل همین سختی کار دستی، ماشینی تحت عنوان پالت جک یا همان جک پالت ساخته شد که توسط این ماشین و چنگک های تعبیه شده، شما قادر خواهید بود پالت های خود را در طول و هم چنین ارتفاع تغییر مکان دهید. مثلا فرض کنید بخواهید یک پالت چوبی را که وزن کمی ندارد به ارتفاع ۵ متری از زمین منتقل کنید و در قفسه بگذارید. در چنین شرایطی نیاز است که راحت ترین انتخاب شما، پالت جک می‌باشد.

پالت جک توسط دو میله (چنگک) در مقابل خود ( با قطر و طول های مختلف بسته به ماشین مورد استفاده ) می‌تواند از زیر پالت شما، آن را بلند کند و پس از بلند کردن، آن را در طول یا ارتفاع بالا یا پایین کند. برای بالا بردن، یک ریل برای این ماشین در نظر گرفته شده است که در طول این میله قائم و صاف، ارتفاع جسم را زیاد می‌کند و آن را در محلی که باید قرار می‌دهد. پالت جک صرفا برای حمل و نقل پالت چوبی استفاده نمی‌شود، بلکه از این ماشین، برای حمل و نقل اجسام زیادی مانند پالت پلاستیکی و پالت فلزی در کارگاه ها و کارخانه ها استفاده می‌شود. علت اصلی استفاده از ماشین پالت جک همانند هر ماشین دیگری در دنیا، صرفه جویی در زمان و انرژی و هم چنین افزایش راندمان کاری می‌باشد.