پالت چوبی

مزایای و معایب پالت چوبی

مزایای و معایب پالت چوبی چیست؟

این یکی از سوالاتی است که بسیاری از مشتریان از ما می‌پرسند. مزایا و معایب پالت های چوبی بسیار زیاد هستند و در این مطلب سعی داریم به صورت خلاصه به برخی از آن ها بپردازیم.

مزایای پالت چوبی

 1. قیمت مقرون به صرفه
 2. وزن پالت چوبی نسبت به سایر اجناس موجود برای این محصول کمتر است.
 3. اصطکاک بین جسم و سطح در این نوع پالت بیشتر است. همین مورد باعث می‌شود که تعادل اجسام قرار گرفته روی آن بهتر شود. مثلا هنگام برداشتن کالا توسط لیفتراک در کارخانه، لغزش جسم کمتر می‌شود.
 4. اگر نگهداری از پالت چوبی آنطور که باید انجام شود، پس از مدتی می‌توان بازهم از آن استفاده کرد چون چوب آن سالم خواهد بود. هم چنین به دلیل سالم ماندن آن می‌توانید دست به فروش پالت چوبی زد.
 5. این امکان برای شما فراهم خواهد بود که از مواد بازیافتی موجود، پالت چوبی تهیه کنید.
 6. همانطور که مشخص است جنس مورد استفاده در پالت چوبی، چوب است و یکی از اصلی ترین مزایای این مورد این است که در صورت شکستن یا آسیب دیدگی قطعه ای از چوب مورد استفاده، می‌توانید به راحتی آن را تعمیر کنید.
 7. یکی از مواردی که برای بسیاری از مشتریان حائز اهمیت است، سرعت و زمان آماده سازی پالت است. یکی از مزایای اصلی پالت چوبی این است که آماده سازی آن فرآیندی سریع است.

معایب پالت چوبی

 1. یکی از مشکلات رایج که بسیار رایج است، انقباض، پیچش و بیرون زدگی در پالت چوبی است که مورد رایج و طبیعی است.
 2. شکستن و فرسودگی چوب نیز امری طبیعی است چراکه چوب یک ماده طبیعی است. این مورد باعث هزینه های نگهداری اندک ولی طولانی مدت می‌شود که شاید برای شما حائز اهمیت باشد.
 3. در صورتی که آب به چوب شما برسد یا در هوای مرطوب باشد، محیط بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر قارچ ها و باکتری ها به وجود می‌آید.
 4. عیب آخر پالت چوبی این است که تمیز کردن آن به راحتی پالت پلاستیکی و پالت فلزی نیست.